Hátrányos helyzetűekre vonatkozó speciális szabályok

Tájékoztatás beiratkozáskor a fogyatékossággal élő, sajátos képzési igényű hallgatók számára

Tisztelt Hallgató!

-        A felvételi eljárás során fogyatékossági állapota alapján többletpontban részesült?

-        Vagy valamilyen fogyatékossággal él?

-        A képzése során sajátos igényei vannak és lesznek?

-        Szeretné igénybe venni a különböző támogatási formákat?

Ebben az esetben, a kari tanulmányi ügyintézőjének a fogyatékosságot igazoló dokumentációkat mutassa be (titoktartási kötelezettség biztosított). Ez a dokumentáció alapja  a támogatásra, a különböző tanulmányi kedvezményekre jogosultságban, valamint ezáltal tudja felvenni a kapcsolatot a kari fogyatékosügyi koordinátor Önnel, aki tanulmányai során végig tudja kísérni, és a konkrét segítséget fogja szervezni.  Ön is keresheti a közvetlen támogatási formák mielőbbi megismerése érdekében személyesen vagy e-mail-ben is a SoE kari  fogyatékosügyi koordinátorát, akivel a személyre szóló segítési formák részleteit egyeztethetik, és a további adminisztrációs folyamatokról tájékoztatást ad (Neptun rendszerben történő regisztráció, kérelmek benyújtása).

Keresse bizalommal a kari koordinátorát!

Soproni Egyetem kari koordinátorainak elérhetősége:

Benedek Elek Pedagógiai Kar: Dr. Závoti Józsefné dr., egyetemi docens,

Sopron, Ferenczy J. u. 5.

zavoti.jozsefne@uni-sopron.hu

Erdőmérnöki Kar: Dr. Facskó Ferenc, dékáni hivatalvezető,

9400 Sopron Ady Endre út 5.

facsko.ferenc@uni-sopron.hu

+36-99-518-258

Lámfalussy Sándor Közgazdaságtudományi Kar: Árendás Fekete Márta dékáni hivatalvezető,
9400 Sopron, Erzsébet u. 9.

arendasne.fekete.marta@uni-sopron.hu

+36-99-518-396

Simonyi Károly Műszaki

Faanyagtudományi és Művészeti Kar: Dr. Wesztergom Viktorné dékáni hivatalvezető,

9400 Sopron, Bajcsy Zs. u. 4.

wesztergom.viktorne@uni-sopron.hu

+36 99-518-684

A fogyatékossággal élő hallgatók esélyegyenlőségével kapcsolatos bővebb információ  az egyetemi honlap (Hallgatók – Esélyegyenlőség címszó) felületén, valamint a Soproni Egyetem Szervezeti és Működési Szabályzat Hallgatói Követelményrendszer (2017) dokumentumban olvasható.